Běh pro Paměť národa – 20.5.2017, Obora Hvězda

První závod od Silvestrovského běhu 2015!
V poslední době běhám prakticky každý den (v tempu 4:10-4:30), ale kvalitních tréninků je pomálu… Kupodivu mi to ale běhá docela rychle.
Vyběhnul jsem do závodu docela pomalu. 10km je 10km a závod se určitě nerozhoduje na prvních kilometrech. Běžel jsem tempem, které bych udržel po celý závod, ev. bych mohl zrychlit. Přeci jen běhání v tempo 3:30-40 na km je pro mě hodně nezvyklé. Postupně jsem předbíhal ty, kteří to přepálili. Po čase se celkem stabilizovalo pořadí, byl jsem 7., do kopce (prudký) asi na 4.km jsem předběhl další – v kopci jsem byl rychlejší než ostatní(!). Na 5.km zmizel ze závodu jeden běžec, který si běžel 5km. Potom jsem postupně doháněl běžce přede mnou (4. místo) a asi po kilometru se mi to podařilo. Na 3. v pořadí jsem v polovině ztrácel 16 sekund, ale evidentně měl sil dost. Myslím, že jsem držel poměrně konstatní tempo a na 6.km jsem doběhl běžce přede mnou. Běžel jsem za ním, trošku šetřil síly, při seběhu mi trochu utekl, po rovině ho doběhl a pak přišel kopec, který jsem vybíhal celkem odpočatý, ale únava už byla znát. Běžec přede mnou mi k mému překvapení docela utekl, ale v posledním úseku mu trochu došli síly, takže jsem byl zase kousek za ním a asi kilometr před cílem ho bez problémů doběhl. V tu chvíli bylo jasné, že 3. místo už je daleko (v kopci to ještě vypadalo nadějně). 500 metrů před cílem to běžec, se kterým jsem běžel popletl a zabočil jinam (pořadatelé – resp. jimi najatí brigádníci – byli taky dost zmateni). Já jsem běžel správně, ale přišlo mi to jaksi nefér, tak jsem na něj zakřičel, počkal a boj o 4. místo začal znovu. Teď jsem v něm v cílové rovince na trévě ale za kratší konec tahal já… Ztrácel jsem snad 10 metrů, ale poslední stovka byla moje, sprintoval jsem a dokázal to, co jsem už nečekal, vletět do cíle po hlavě o pár centimetrů dříve!
Nakonec jsem dokonce byl 3. (že by před námi byl jeden 40 letý???), takže jsem mohl stát na stupních vítězů, ale nestál… Byl jsem už doma – škoda.

Parádní závod, běžec na 3. místě, který byl hodně blízko, má letos 10km za 34, takže to snad i vypadá na to, že mám celkem slušnou formu.

Výsledky zde.

vysledky-beh-pro-pamet-naroda-2017

delicious | digg | reddit | facebook | technorati | stumbleupon | savetheurl

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment